5.mese Pikk és Pakk Csodaországba ér - színek minősége

2014.05.19 09:34

 

5. mese Pikk és Pakk Csodaországba ér – a színek minősége

Most kicsit megállunk és elgondolkodunk. Ebben a történetben visszaugrunk a folyamat legelejére, ahol is nagyon egyszerű, értsd: nem összetett, képeket formáltunk meg.

Hajlamosak vagyunk arra, hogy a fontos dolgokat elfelejtsük - illetve nem felejtjük el, de valahova a szekrény aljába pakoljuk, ahelyett, hogy a vitrinben állna. Vajon mindennap letörölgeted ezt a képet, amikor először megláttad a párodat? Amikor ráébredtél, hogy szereted? Vajon előttünk van-e az a kép, amikor először pillantottuk meg a gyermekünket? És akkor is előttünk van, amikor földhöz csapja magát a közértben, telerakja a zsebeit homokkal éskörbefolyatja a lakásban vagy végigcaplat  sáros cipőben, felrobbantja a konyhát, megbukik, nem jön haza és elfelejt szólni? 

A mai gyakorlatok segítenek kicsit leporolni, kifényezni ezeket a szekrényalji csodákat. Hasznos ezekre mindennap időt szánni, próbáljátok ki, mekkorát fordul a világ, ha a szemed sarkából mindig látod őket!

Figyelem! Ez nem azonos,a "jajdeédesvoltamikormegszületett" közhellyel!!! A szemtelen, szőrös kamasz azonos azzal a jajdeédessel! Ha dolgozunk az emlékképekkel, akkor könnyű lesz egyben látni őket.

Kezdjük!

Próbáljátok elképzelni azt a helyzetet, amikor először tapasztalsz valamit. Egy lélegzet elállító kilátás valamely magaslatról, egy Monet, vagy Toulouse-Lautrec kép, amit először látsz. Ide mindenki helyettesítse be azt a festőt, akivel neki volt ilyen élménye. Aki próbálta az ejtőernyős ugrást, az elképzelheti az ernyő nyitása utáni képet, mikor minden olyan intenzív, a színek sokkal erősebbek, mint ugrás előtt.

A mentális képet hasonlóképpen rajzoljuk, mint ahogy a festő fest. Csak a mi palettánkon milliószor több dolog van. A színek, a hőérzetek, az illatok, az ízek, a tapintható felületek, a hangok milliói és a látható egyebek mellett az érzések sokasága is alapanyag. Meg kell tanulni használni őket, mert megszerezni már nem kell. Mindenkiben benne rejlik.

Érdemes megállni, és kicsit beleérezni a színekbe. Vegyétek észre holnap azt a sokféle árnyalatot, ami körülvesz bennünket. Ha nem túl kényelmetlen, azaz nem érzitek teljesen idiótának magatokat tőle, akkor ringassátok kicsit magatokat abba, hogy mi is az a kék, a sárga, a piros. Mit éreztek, ha rágondoltok? Utána jöhet a szivárvány többi színe.

Játsszatok kicsit, élvezzétek! A megerősített alapokkal könnyebb lesz majd a bonyolultabb képeket is „vászonra” rakni!